środa, 24 lipca 2013

Rodzaje ościeżnic: co wybrać?


Planując zakup drzwi zwykle zwracamy uwagę na wzór, kolorystykę i ewentualne przeszklenia. Trzeba jednak pamiętać o jeszcze jednym ważnym aspekcie, czyli ościeżnicy, która powinna w pełni współgrać z drzwiami, ale też pasować do warunków technicznych i aranżacji wnętrza.


Ościeżnica stanowi dodatkowe wyposażenie i nie jest sprzedawana w komplecie z drzwiami. Należy ją dobrać osobno, co daje możliwość wyboru takiej, która najbardziej nam odpowiada zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i aranżacyjnym.

Listwy wykończeniowe ościeżnic mają różny kształt. Mogą się łączyć pod kątem 90 lub 45 stopni, a duży wybór oklein naturalnych i sztucznych pozwala na dobranie odcienia zgodnego z kolorystyką drzwi. Wybierając drzwi, prędzej czy później zetkniemy się także z dylematem czy wybrać ościeżnicę stałą, czy regulowaną?

Ościeżnica stała
To najprostszy model ościeżnicy zwany także blokowym. Nieskomplikowana konstrukcja najlepsza jest do zabudowy muru o typowej grubości, tzn. 6 - 10 cm. Zdawać by się mogło, że montaż tradycyjnej framugi nie przysporzy wielu problemów. Jednak dokładne dopasowanie wszystkich elementów nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego mimo niższej ceny, klienci często skłaniają się ku innym rozwiązaniom.

Ościeżnica regulowana
Kiedy w mieszkaniu mamy ściany o niestandardowych wymiarach, wówczas należy sięgnąć po ościeżnicę regulowaną. Jej konstrukcja pozwala na zabudowę nawet grubego muru. Jedynym ograniczeniem dla tego rozwiązania jest minimalna grubość ściany, która powinna wynosić nie mniej niż 75 mm. W drugą stronę nie ma już żadnego limitu. - W momencie kiedy wymiary sięgną 280 mm, stosujemy dwa elementy, które łączone są w taki sposób, aby całość wykonania wyróżniała się estetyką i solidnością.

Jeśli chcesz się dowiedziećwięcej o tym jak dobrać ościewrznicę zaprasza do kontaktu.
Tomasz Jankowski- Bis Serwis 517 612 250

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz